Хиляди гръцки протестираха в централната част на Атина в петък срещу новите реформи, включително ограниченията върху правото на стачка, които парламентът трябва да одобри следващата седмица в замяна на спасителни средства, пише Ройтерс.
При първото голямо протестно шествие за 2018 г. спирането на атинското метро, използвано от около 938 хиляди пътници дневно, причини задръствания в града с население от 3,8 милиона души.
Корабите не можеха да плават, тъй като работниците стачкуваха, а държавните болници трябваше да разчитат на резервен персонал, докато лекарите отказвали да работят. Очаква се стачката да продължи и в понеделник.
Законопроектът, в очакване на одобрението на парламента в понеделник, ще преструктурира семейните обезщетения, ще въведе нов процес за възбрани за просрочени заеми и ще затрудни стачката.
Имаше леко напрежение около парламента, когато някои протестиращи се опитаха да се приближат до сградата. Бяха отблъснати от полицията със сълзотворен газ.
Проектозаконът възмути мнозина гърци, които смятат, че условията на живот и доходите са се понижили, откакто страната за пръв път потърси международна помощ за предотвратяване на фалита през 2010 г., и след това поиска още два спасителни заема.
Правителството заяви, че се нуждае от реформи, за да получи спасителни траншове. Последният спасителен план, който възлиза на 86 млрд евро (104 млрд. Долара), изтича през август. Новият транш се очаква да бъде на стойност около 4,5 млрд. евро.


Баща скочи срещу обвиненията на бившата си жена, разпространени на пресконференция от "Възраждане"
За лятото: Обучават 1500 варненчета срещу водния травматизъм
Шефът на АПИ обеща: До края на месеца ще бъде възложено пълно обследване на Аспаруховия мост
Сезонен ремонт: как да подготвите дома си за зимата с Mr.Bricolage?
ДКЦ „Черни връх“ организира безплатни очни прегледи по повод втория си рожден ден
ДКЦ „Черни връх“ организира безплатни очни прегледи по повод втория си рожден ден
Икономическият растеж на Китай отслабва въпреки постигнатата цел от 5%
Защо китайските автомобили са голяма работа във Великобритания?
Струл: Няма доказателства за спиране на убийствата в Иран, част 1
Струл: Няма доказателства за спиране на убийствата в Иран, част 2
Най-мощният Land Cruiser 300 идва в Европа, но няма да е за всички
Половината коли в България са дизелови
Eто го новото Volvo EX60
Eдин скрит, но съществен недостатък на BMW E60
Porsche 918 Spyder удари рекордна цена на търг
Годишен любовен хороскоп - какво да очаквате според зодията си през 2026-а?
Обявиха грипна епидемия до 30 януари в Бургаско
ДКЦ "Черни връх" организира безплатни очни прегледи по повод втория си рожден ден
Чужденци масово купуват селски къщи в Габровско и Великотърновско
Производител: Стремим се 10 евро за килограм да бъде пчелният мед в буркан